Informační projekt společenský dialog a kolektivní vyjednávání
Konference EPSU (*) 12.-13. prosince 2005
Mezinárodní dům odborů (ITUH) - místnost - Posluchárna 5 Boulevard du Roi Albert II, 1210 Brusel
Konference EPSU o kolektivním vyjednávání se bude konat 12. a 13. prosince 2005 v Bruselu. Na této konferenci se budou projednávat klíčové otázky kolektivního vyjednávání na evropské i národní úrovni. Zejména budou rozpracovávány dvě důležité oblasti politiky EPSU, které byly charakteristické pro konferenci v minulém roce - nízká mzda a outsourcing (Pozn. získávání dodavatelských zdrojů vlastní činnosti z oblasti mimo podnik i zemi).
Konferenci zahájí mluvčí ETUC a ETUI-REHS, kteří podají přehled mezisektorového sociálního dialogu a kolektivního vyjednávání.
Hlavními tématy pak budou:
- nízká mzda - prezentace návrhu metodického dokumentu pro projednání nízké mzdy prostřednictvím kolektivního vyjednávání a kampaní za vyšší minimální mzdy;
- outsourcing a kolektivní vyjednávání - zpráva o dobré praxi v sektorech EPSU a potenciálu pro přijetí kodexů praktické činnosti;
- pracovní doba - půjde o diskusi na semináři z hlediska revize Směrnice o pracovní době a současných tlaků zaměstnavatelů a vlád některých zemí vyžadujících delší pracovní dobu; a
- mladí pracovníci a migrující pracovníci - tyto dvě otázky byly středem pozornosti rezoluce Kongresu 2004 o kolektivním vyjednávání a konference poskytne prostor pro úvodní diskusi o tom, co bude tvořit dvě hlavní oblasti práce v roce 2006.
Užitečné informace
Konference je otevřena všem přidruženým odborovým svazům a je zaměřena na kolegy, kteří jsou zapojeni do kolektivního vyjednávání a odpovídají za ně.
Zejména bychom chtěli vyzvat pobočky, aby nám pomohly zlepšit poměr mezi pohlavími na této akci tím, že budou nominovat delegátky ženského pohlaví.
Tlumočení bylo požadováno do a z angličtiny, francouzštiny, němčiny, češtiny, švédštiny a italštiny. Rovněž jsme požádali, abyste mohli mluvit, nikoli však poslouchat dánsky, norsky, španělsky a portugalsky.
Konference se bude konat v posluchárně Mezinárodního domu odborových svazů, 5 Boulevard du Roi Albert II, 1210 Brusel, se zahájením v 9.00 v pondělí 12. prosince 2005 a koncem v 16.30 v úterý 13. prosince 2005.
EPSU očekává, že přidružené odborové svazy uhradí cestovní a ubytovací výdaje svých účastníků.
Financování ze strany Evropské komise znamená, že je k dispozici finanční pomoc pro omezený počet delegátů z nových členských států a kandidátských zemí. Bude záležet na přidružených organizacích v těchto zemích, aby rozhodly, kdo by měl požádat o finanční pomoc. V případě dotazů se prosím obraťte na sekretariát.
Seznam hotelů nabízejících zvýhodněné tarify pro EPSU / ETUC je přiložen.
Přiloženou přihlášku vraťte prosím na sekretariát EPSU nejpozději do 24. října 2005. Děkujeme vám.
(*)Organizuje se s finanční podporou Evropské komise
Projednání nízké mzdy Návrh Metodický dokument EPSU
Koordinování kolektivního vyjednávání Nástin současné politiky EPSU v otázce kolektivního vyjednávání a návrhy pro další vývoj
Beseda o pracovní době podkladový dokument pro diskuse pracovních skupin
Beseda o mladých pracovnících
Beseda o kolektivním vyjednávání a migrujících pracovnících
Outsourcing a kolektivní vyjednávání
Přihláška k účasti, Seznam hotelů

About us